ماه محرم

کربلاوعاشورا اسلامی تجسم و تعین یافته

رای دهی:  / 4

کربلاوعاشورا اسلامی تجسم و تعین یافته

خدمت همه شما سلام عرض می کنم. ان شاء الله خداوند عزاداری ها، مراسم، جلسات و اشک­های چشمتان را که برای عزیز زهرا، حسین بن علی ریخته می شود، قبول کند و اینها را زمینه و عامل رشد معنوی ما، برای رسیدن به خودش قرار بدهد.

امروز هفتم محرم است. شایسته است درباره حسین بن علی صحبت کنیم و همه آرزوهایی را که داریم، به سمت عاشورا و کربلا جهت دهیم و آن حقایق ناب و نورانی را در تابلو و چهره کربلا و عاشورا ببینیم.

امروز می­خواهم آنچه را که در جلسه گذشته صحبت کردیم، ربط بدهیم به عاشورا. یکی از چیزهایی که خیلی برایم مهم است و همواره مهم بوده و در ذهنم به صورت بارز و برجسته، همیشه مورد توجه قرار گرفته، این است که کربلا و عاشورا یک حادثه تاریخی نیست، هر چند حادثه­ای است که قرن­ها تأثیرگزار بوده و قرن­های آینده نیز تأثیرگزار خواهد بود و هر ساله میلیون­ها انسان، متوجه کربلا و عاشورا می­شوند، برای عاشورا مراسم تشکیل می­دهند، خرج می کنند، گریه­ها برای این حادثه انجام می­پذیرد و در تمام عالم این داستان وجود دارد ولی تنها این ها نیست.

ادامه مطلب: کربلاوعاشورا اسلامی تجسم و تعین یافته

مودّت امام حسین علیه السّلام

رای دهی:  / 8

آشکارنمودن عشق حسین علیه السّلام

حجت الاسلام والمسلمین استادسائلی حفظه الله تعالی:

خدای متعال در سوره نساء آیه 100 می فرماید که:

« وَ مَن يَخْرُجْ مِن بَيْتِهِ مُهَاجِراً إِلَى اللّهِ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلى اللّهِ »[1]

اگر کسی از خانه خودش خارج شود و قصد این را داشته باشد که

ادامه مطلب: مودّت امام حسین علیه السّلام