ماه رجب

ادعیه: حالت سوز و گداز در شرایط خاص

رای دهی:  / 7

بسم الله الرحمن الرحيم

«الحمد لله رب العالمين ولا حول ولا قوة الا بالله العلي العظيم والصلوة و السلام علي سيدنا و نبينا و مولانا ابي القاسم محمّد صلي الله عليه و علي اهل بيته الطيبين الطاهرين المعصومين ولعنة الله علي اعدائهم اجمعين من الآن الي لقاء يوم الدين»

این صبح پربرکت، اولين پنج شنبه از ماه رجب، سرشار از خيرات و بركات و عطاياي الهي باشد؛ به نظرمان رسید ، از مناسبت های استثنایی که در طول سال برایمان پیش می­آید، غافل نباشیم.لذا امروز به جای تفسیر قرآن مجید، به شرح و بسط دعای پربرکت رجب می پردازیم.

ماه رجب به دليل اينكه يكي از ماه­هاي بسيار معنوي و پر بركت است، نظير ماه شعبان و ماه مبارك رمضان، دعاهاي فراوان در این ماه، براي ما بيان شده؛ مقدار اين دعاها هم بسيار زياد است. كتاب هایي كه در ارتباط با دعا نوشته شده، نزديك به صد صفحه آدرس عبادات داده، كه چه نمازي بخوانيم، چه قدر روزه بگيريم، هر نمازي چند ركعت و در چه ساعاتي از ساعات ليل و نهار برگزار شود، چه زيارتي در اين ماه وارد شده است، زيارت مخصوصه ابي عبدالله « عليه السلام » زيارات عمومي كه هر كسي در هر شهري از مشاهد مشرفه واقع شود، با چه كلمات و جملاتی، زيارت را بجا آورد و نيز زيارت مخصوص حضرت رضا عليه السلام در اين ماه و مراتب و درجات توجهات قلبي و روحي اینها، دست به دست هم که مي دهند، یک مجموعه گرانسنگي از دعاها و عبادات را تشكيل مي دهند.

ادامه مطلب: ادعیه: حالت سوز و گداز در شرایط خاص

در معرض نفحات ربوبی

رای دهی:  / 6

 بسم الله الرحمن الرحیم

«الحمد لله ربّ العالمین و لا حول و لا قوة إلّا بالله العلی العظیم و الصلوة و السلام علی سیدنا و نبیّنا و مولانا ابی القاسم محمد صلی الله علیه و علی اهل بیته الطیبین الطاهرین المعصومین و لعنة الله علی أعدائهم أجمعین من الآن إلی لقاء یوم الدین»

خدمت همه خواهران بزرگوار، دل های آماده و مشتاق سلام عرض می کنم. خدا شما را تایید کند. آماده هستید جلسه دیگری از جلسات روز یکشنبه را شروع کنیم و منتظر به سوی حق باشیم تا ببینیم در این دقایق، در این لحظات، خدای سبحان بر اندیشه ما چه معارفی را نازل می کند؟

فرا رسیدن ماه مبارک رجب را خدمت همه عزیزان تبریک عرض می کنم. امشب شب اول ماه رجب است. سه ماه رجب و شعبان و رمضان، در بین ماه های مختلف سال، ارزش ویژه ای دارند، یک نورانیت خاصی دارند و در کتب اهل معرفت و آنهایی که اهل وصال و سیر و سلوک هستند، ماه رجب و شعبان و ماه رمضان، معروف به ماه های نور هستند. می گویند اشهر النور. انسان با پایبند شدن و ملتزم شدن به آداب این ماه، نورانی می شود. دل او نورانی خواهد شد. این سه ماه را می گویند ماه های فضیلت، اشهر الفضیله. در این سه ماه، انسان مزین به فضائل و برکات این سه ماه می شود. اینها ماه های فضیلت هستند، به همین خاطر فرصت های استثنائی محسوب می شوند.

اگر انسان در بین سال، فرصت های ناب و طلائی را جستجو می­کند، برای این که عقب ماندگی خودش را جبران کند، برای این که پرشی داشته باشد، برای این که بر سرعت خودش بیفزاید، این سه ماه در واقع این کار را انجام می دهد. سرعت انسان را برای رشد و تکامل فوق العاده زیاد می کند.

برای ادامه سخنرانی استادکلیک بفرمایید:در معرض نفحات ربوبی

شهادت امام موسی بن جعفر علیه السلام

رای دهی:  / 9

سخنان استاد حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای سائلی درمدرسه علمیه رضویه

« الحمد لله رب العالمين ولا حول ولا قوه الا بالله العلي العظيم والصلوة و السلام علي سيدنا و نبينا و مولانا ابي القاسم محمّد صلي الله عليه و علي اهل بيته الطيبين الطاهرين المعصومين ولعنة الله علي اعدائهم اجمعين من الآن الي لقاء يوم الدين »

ابتدا سالگرد شهادت مظلومانه گوهر پر فضیلتی از گنجینه همیشه جاوید امامت، امام هفتم، حضرت موسی بن جعفر سلام الله علیه را خدمت عزیزان حاضر تسلیت و تعزیت عرض می­کنم و بیشتر از همه این تسلیت و تعزیت خدمت مولامان، ولی نعمت مان، حضرت رضا صلواة الله علیه است که امروز عزادار پدر بزرگوارشان سلام الله علیه است.

دنيايي كه در آن زندگي مي‌كنيم از پيچيدگي‌هاي زيادي برخوردار است. جاي جاي اين عالم، برخوردار از قانون سببيت و مسببيت، قانون عليت و معلوليت است. تمام اين معلولات و مسببات نهايتاً به يك مبدأ بر می­گردد و آن حضرت حق جلّ و علی است؛ چون تمام این مسببات و معلولات، نهایتاً از یک مبدأ و یک علت نشأت گرفته و به وجود آمده است، بي‌هيچ شكي با يكديگر روابط مختلف و گوناگون دارند. در پرتو ارتباط نسبت به يكديگر، تأثير و تأثر و فعل و انفعال و عمل و عكس العمل پيدا مي‌شود. هيچ جزئي از اجزاي اين عالم نسبت به بقيه اجزاء، گسسته و گسيخته نيست. پايين ترين پايين‌ها با بالاترين بالاها و دورترين اشياء از هم در ظاهر، با یکديگر اين فعل و انفعال و كنش و واكنش را دارند.

ادامه بیانات استاد کلیک بفرمایید:شهادت امام موسی بن جعفر علیه السلام

نکاتی از لیله رغائب

رای دهی:  / 3

لیلة الرغائب

  •   در ماه رجب، زيارت امام رضا عليه السلام ويژگي هايي دارد، مزيت هايي دارد.
  •   اولين شب جمعه ماه رجب، ليله الرغائب است. انسان بايد ببيند در اين شب چه وظيفه اي دارد؟
  •   پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله فرمودند: غفلت نكنيد از اولين شب جمعه. ملائكه ‌اين شب را، ليله الرغائب ناميدند.
  •  هيچ فرشته اي در آسمان و زمني باقي نمي ماند الا اين كه جمع مي شوند در كعبه و خداوند تبارك و تعالي به آنها احاطه علمي پيدا مي كند و خداوند مي فرمايد: اي ملائكه از من بخواهيد. آنها مي گويند: خدايا حاجت ما اين است كه مغفرتت را شامل حال رجبيون قرار دهي. خداوند مي فرمايد: من اين كار را انجام دادم قبل از اين كه شما به اين مطلب توجه پيدا كنيد. لطفا برای ادامه نکات کلیک بفرمایید: نکاتی از لیله رغائب

شستشوی معنوی در نهر رجب

رای دهی:  / 10

شستشوی معنوی در نهر رجب

  • « سه ماه رجب و شعبان و رمضان، سه ماه نور هستند. می بایست از فرصت های این ایام بهره گرفت و انسان باید آمادگی ورود به این ماه را پیدا کند. این سه ماه دوره نقاهت و قرنطینه معنوی است که خود را به یک وضعیت مطلوب برسانیم؛ در این سه ماه انسان به درجات معنوی بالایی دست پیدا می کند.»
  • به این ماه، می گویند رجب؛ یعنی أصب. چرا اصب می گویند؟ چون ماهی است که رحمت خدا در آن ریخته می شود.
  • ماه رجب از ماه های حرام است. در ماه های حرام، انسان باید خود را حفظ کند از بسیاری از کارهایی که در ماه های دیگر می تواند  انجام بدهد، چه از نظر ظاهری و چه از نظر معنوی. ادامه مطلب: شستشوی معنوی در نهر رجب