اجتماعی

تحلیلی مختصر بر انتخابات 88

رای دهی:  / 2

تبریک و تهنیت عرض می­کنم حماسه بزرگی را که مردم عزیز ما روز جمعه آفریدند، حماسه فوق العاده شگفت انگیزی که شاید لفظی به قد و قامت این حماسه، جز لفظ معجزه نباشد. معجزه­ای تحقق پیدا کرد که هیچ کس نمی­توانست این معجزه را قبل از تحققش پیش بینی کند؛ چه در داخل چه در خارج، نه تنها قابل طرح نبودند، بلکه آن پیش­بینی­هایی هم که طرح شد، با واقع فاصله زیادی داشت. خودتان هم جزء این مردم هستید، خودتان هم تحلیل داشتید، قبل از انتخابات 22 خرداد دیدید تحلیل شما با واقعه چقدر ارتباط پیدا کرد.

به نظر این ناچیز، این انتخابات، خیلی خیلی خلاصه اگر بخواهم عرض کنم با این معجزه ای که پیش آمد، انتخابات ریاست جمهوری تبدیل شد به همه پرسی نظام مقدس جمهوری اسلامی؛ ما را یاد فروردین سال 1358 انداخت؛ وقتی رفتیم پای صندوق مقدس جمهوری اسلامی،

برای ادامه سخنرانی کلیک بفرمایید:تحلیلی مختصر بر انتخابات 88

دیدگاه های شهید مطهری ره از منظر استاد

رای دهی:  / 10

دیدگاه های شهید مطهری ره از منظر استاد

گوشه هایی از سخنرانی استاد حجت الاسلام والمسلمین سائلی حفظه الله به مناسبت روز معلم

درود بی پایان خداوند  بر خواهران ارجمند و بزرگواری که این محفل بی ریا و خالصانه را در تجلیل و تعظیم مقام شامخ معلم بزرگوار و فرزانه و فرهیخته شهید مرتضی مطهری برپا کردند و فراهم ساختند. از خداوند طلب خیر برای یکایک آن ها داریم.

مرحوم مطهری رضوان الله تعالی علیه می فرمود: سید جمال شخصیتی بود که بعد از مماتش شناخته شد. بعد ایشان به طور کلی می گفتند: این یک قاعده است که انسان های بزرگ در زمان خودشان شناخته نمی شوند، در رأس این قاعده وقتی مرحوم مطهری مصداق و مثال می آورد، امیرالمومنین علیه السلام را مثال می زند، چون آن بزرگوار در زمان خودش شناخته نشد آن گونه که ما امروز امیرالمومنین علیه السلام را می شناسیم، مودت و محبت به ساحت قدسی آن بزرگوار داریم و در فضایل و کرامات آن انسان بی بدیل نکاتی سراغ داریم.

ادامه مطلب: دیدگاه های شهید مطهری ره از منظر استاد