امام حسن عسکری علیه السلام

امام عسكری علیه‌السلام و ایجاد شبكه جهانی

رای دهی:  / 6

آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب:

حضرت عسكرى علیه‌السلام در همان شهر سامرا، كه در واقع مثل يك پادگان بود توانسته بودند با يك شبكه‌ى عظيم تبليغاتى و تعليماتى اين همه ارتباطات را با سرتاسر دنياى اسلام تنظيم كنند. فقط اين نبود كه مسائل نماز و روزه يا طهارت و نجاسات را جواب بدهند؛ در موضع «امام» با همان معناى اسلامىِ خودش  قرار مى‌گرفتند و با مردم حرف مى‌زدند.

ادامه مطلب: امام عسكری علیه‌السلام و ایجاد شبكه جهانی

شناخت مختصرى از زندگانى امام عسكرى علیه السلام

رای دهی:  / 17

 امام عسكری علیه‌السلام و ایجاد شبكه جهانی

آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب: حضرت عسكرى علیه‌السلام در همان شهر سامرا، كه در واقع مثل يك پادگان بود توانسته بودند با يك شبكه‌ى عظيم تبليغاتى و تعليماتى اين همه ارتباطات را با سرتاسر دنياى اسلام تنظيم كنند. فقط اين نبود كه مسائل نماز و روزه يا طهارت و نجاسات را جواب بدهند؛ در موضع «امام» با همان معناى اسلامىِ خودش  قرار مى‌گرفتند و با مردم حرف مى‌زدند.20/2/1382

  امام عسكرى، يادهمين پيشواى شيعيان، در سال 232 ه'. ق چشم به جهان گشود (1). پدرش امام دهم، حضرت هادى - عليه السلام - و مادرش بانوى پارسا و شايسته، «حُدَيثه»، است (2) كه برخى، از او بنام «سوسن» ياد كرده‏اند (3). اين بانوى گرامى، از زنان نيكو كار و داراى بينش اسلامى بود و در فضيلت او همين بس كه پس از شهادت امام حسن عسكرى - عليه السلام - پناهگاه و نقطه اتّكاى

ادامه مطلب: شناخت مختصرى از زندگانى امام عسكرى علیه السلام

امام حسن عسکری علیه السلام

رای دهی:  / 7

ابومحمد حسن بن علی (ع) یازدهمین امام شیعیان اثنی عشری ، متولد شهر مدینه در سال ۲۳۲ق که چون مدت بسیاری به اجبار حکومت، در شهر نظامی سامرا زندگی می‌کرد، به «امام عسکری» یا «امام حسن عسکری» شهرت یافت.

محدودیت‌های شدید حاکم بر زندگی امام عسکری(ع) سبب شد آن حضرت برای ارتباط با شیعیان، نمایندگانی برگزیند. عثمان بن سعید یکی از نمایندگان خاص وی بود که پس از وفات امام عسکری(ع) و با ورود به عصر غیبت صغری، به‌عنوان نخستین باب ـ یا به تعابیر دیگر ـ سفیر، وکیل و نایب خاص امام زمان(ع) نیز ایفای نقش کرد.

احادیثی که از امام عسکری(ع) نقل شده است درباره موضوعات مختلفی است، از جمله تفسیر قرآن، اخلاق، فقه، امور اعتقادی، ادعیه، زیارت.

ادامه مطلب: امام حسن عسکری علیه السلام