امام زمان علیه السلام

آیا زیارت ناحیه مقدسه در مذهب شیعه معتبر است؟

رای دهی:  / 13

آیا زیارت ناحیه مقدسه در مذهب شیعه معتبر است؟ زیارت ناحیه مقدسه از زیارات مطلقه است؛ یعنی در هر زمانی - عاشورا و غیر عاشورا - می توان با آن امام حسین علیه السّلام  را زیارت کرد.

این زیارت با سلام بر پیامبران الاهى و اولیاى دین، ائمه اطهار علیهم السلام آغاز می شود سپس، با سلام بر امام حسین علیه السّلام  و یاران با وفایش ادامه می یابد. پس از آن، به شرح کامل اوصاف و سیره امام حسین علیه السّلام  پیش از قیام، دلدادگی حضرت مهدی علیه السّلام  به او، زمینه­هاى قیام حضرت، توصیف صحنه کربلا، شرح شهادت و مصایب آن حضرت و عزادار شدن تمام عالم و موجودات زمینى و آسمانى مى­پردازد. در پایان، با توسل به ساحت قدس ائمه اطهار و دعا در پیشگاه خداوند متعال، پایان مى­پذیرد.

ادامه مطلب: آیا زیارت ناحیه مقدسه در مذهب شیعه معتبر است؟

متن زیارت ناحیه مقدسه

رای دهی:  / 8

اگر زمانه مرا به تأخیر انداخت و مقدرات الهی مرا از یاری تو بازداشت و نبودم تا با آنان که با تو جنگیدند بجنگم و با کسانی که با تو اظهار دشمنی کردند خصومت نمایم،

در عوض از حسرت و تأسف و افسوس بر مصیبت های تو ، صبح و شام بر تو مویه می کنم و به جای اشک برای تو خون می گریم تا آنجا که از فرط اندوهِ مصیبت و شدتِ حزن جان بسپارم….»

زیارت ناحیه مقدسه یکی از زیارتهای امام حسین علیه‌السلام است که از جانب حضرت حجت(عج) صادر شده ‌است. این زیارت با درود بر پیامبران و اهل بیت پیامبر اکرمصلی الله علیه وآله و امام حسین عليه السلام و یاران باوفایش در کربلا آغاز می‌شود. آنگاه به شرح اوصاف و کردار حضرت پیش از جنگ، زمینه‌های جنگ، شرح شهادت و سختی‌های ایشان، و عزادار شدن همه هستی می‌پردازد. در پایان، با توسل به اهل بیت و دعا پایان می‌پذیرد. آنچه در پی می‌آید، نوشتاری روشنگر در همین زمینه است.

ادامه مطلب: متن زیارت ناحیه مقدسه

مهدی موعود ووظیفه منتظران(4)

رای دهی:  / 6

مدرسه علمیه رضویهسخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سائلی در جامعه الحسین رزمندگان اسلام

در اسلام شاید هیچ مسئله ای به اندازه بحث مهدویت و وجود مبارک امام زمان عج ­الله­ تعالی­ فرجه­ الشریف دارای اهمیت نباشد چرا که برای هیچ مسئله ای به اندازه این مسئله در منابع دینی روایت نداریم.

ادامه مطلب: مهدی موعود ووظیفه منتظران(4)

مهدی موعود و وظیفه منتظران(2)

رای دهی:  / 9

جامعه الحسین مشهدمدرسه علمیه رضویهسخنرانی استاد در شب میلاد امام مجتبی علیه السّلام 15 و16 ماه مبارک رمضان در جامعه الحسین مشهد   قسمت دوم

فردی به نام ابوسعید دینار عقیصی؛ دوران حضرت علی علیه­ السلام و هم دوران امام حسن علیه­ السلام را درک کرده است.[1]

ایشان شاهد حوادث فراوانی در دوران این دو بزرگوار بوده است.

ادامه مطلب: مهدی موعود و وظیفه منتظران(2)